پرسپولیس موزیک

ساخت وبلاگ
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودک بخوانید :

اسباب بازی هنگام خرید اسباب بازی ها والدین باید توجه داشته باشند که نه تنها بی خطرترین، خوش رنگ ترین ، سرگرم کننده ترین و آموزشی ترین اسباب بازی را انتخاب کنند بلکه باید به خواست كودك و علاقه او هم توجه داشته باشند، البته نباید  برضرورت توجه به كيفيت اسباب بازي‌ها و تاكيد روانشناسان بر انتخاب بهترين گزينه را هم فراموش کرد.

ملازاده، روانشناس در گفتگو با خبرنگار مجله پزشکی مادر گفت: اسباب بازی برای کودکان نوعی غذای روانی و جسمی است، بازی یکی از نیازهای مهم کودکان محسوب می شود و جزئی از زندگی آنان را تشکیل می دهد. اما مي‌توان با توجه به چند نكته ساده، انتخاب اسباب بازي را به سرگرمي شيرين تبديل كرد.

وی در ابتدا با تاکید بر اینکه اسباب بازی های کودکان باید با دقت و بر طبق اصول روان شناسی و هدف های آموزشی انتخاب شوند، افزود: باید انتخاب و خرید اسباب‏بازی‌ ها را با هدف انجام دهیم. بهترین اسباب بازی آن است که کودک رامجذوب خود کند و حس کنجکاوی او را بر انگیزد. یکی از ويژگي های اسباب بازي مناسب برانگيختن حس كنجكاوي كودك است؛ اسباب بازي خوب نه تنها نبايد تكراري به نظر برسد، بلكه بايد حس كنجكاوي او را برانگيزد. اسباب بازي را مناسب سن وعلاقه كودك انتخاب كنيد. بازي بايد مهارتي را به كودك بياموزد، مثلا کودکان خردسال به اسباب بازی هایی نیاز دارند که هرپنج حس آنها را تقویت کنند.

این روانشناس معتقد است: اسباب بازیی که یک کودک دو ماهه را سرگرم می کند، برای یک کودک دوساله سرگرم کننده نیست و برعکس، کودکان همگام با رشد خود نیازمند اسباب بازیهای متنوع اند و تناسب داشتن اسباب بازی انتخاب شده باسن کودک بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه نباید بچه ها را مجبور کنید تا مطابق جنسیتشان اسباب بازی انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: والدین باید اجازه دهند کودکان مطابق میل و علاقه خودشان انتخاب کنند، هر دو جنس بهتر است که مهارت های اجتماعی و تجسمی خود را تقویت کنند. توجه داشته باشید اسباب بازی ها تآثیر زیادی روی رفتار کودکان می گذارند برای مثال تفنگ، شمشیر و مدل های جنگی رفتار پرخاشگرانه را بیشتر می کنند.

وی بر این باور است: خرید اسباب‏بازی‏ برای کودک باید جنبه تشویقی داشته باشد. بچه باید برای رسیدن به خواسته‏های خود کمی تلاش کند اگر کودکی همیشه همه چیز برای او به راحتی و بدون هیچ تلاشی فراهم ‏شود، در آینده همین انتظار را خواهد داشت.

برای خرید اسباب بازی به سایت https://artikala.com/pc/toys مراجعه کنید.

...
نویسنده : ممود بازدید : 51 تاريخ : 19 آذر 1399 ساعت: 0:21
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : با انواع وسایل نقلیه آشنا شوید بخوانید :

 

 

 

انواع وسایل نقلیه در قدیم

مشخص است که در زمان‌های خیلی دور هر وسیله ای که برای جابه جایی و حمل و نقل استفاده میشد، بدون انجین و بدون نیروی محرکه الکتریکی بوده است؛ درست حدس زدید، درباره انواع حیوانات باربر و بارکشی صحبت می کنیم که یا به تنهایی و یا با وصل کردن آنها به پالگی، گاری، درشکه، دلیجان یا کالسکه، کار حمل و نقل را انجام می دادند. اسب، قاطر و گاو پرکاربردترین حیواناتی بودند که در سالیان دور برای حمل و نقل استفاده می شدند و از آنها به عنوان انواع وسایل نقلیه قدیمی می توان یاد کرد. معمولا اسب را به تنهایی یا با اتصال به گاری، درشکه، دلیجان و کالسکه برای حمل و نقل انسان، قاطر را برای حمل بار و گاو را برای شخم زنی در زمین های کشاورزی استفاده می کردند. اینها ابتدایی‌ترین و طبیعی‌ترین و ساده‌ترین وسایل نقلیه ای بودند که در زمان های قدیم استفاده می شدند. البته خیلی قدیم‌تر ها از وسیله ای به نام هودج یا کجاوه و یا تخت روان نیز استفاده می کردند که باز هم توسط اسب یا حتی انسان (کنیزها) حمل میشد و مخصوص بزرگ‌زادگان بود.

کم کم و با مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، وسایل نقلیه چرخ دار و موتوری اختراع شدند که طبیعتا در ابتدا در اختیار کشورهای پیشرفته بودند و کم کم و به صورت محدود وارد ایران شدند. از این وسایل نقلیه به عنوان ماشین دودی نیز یاد می ‌شود. وقتی خوب نگاه کنیم متوجه می شویم که استفاده از ماشین دودی در مقایسه با گاری و درشکه در قدیم دقیقا مثل استفاده از یک ماشین شخصی لوکس و با کیفیت در مقایسه با تاکسی و اتوبوس های درب و داغان امروزی است. قطعا قصد توهین نداریم، فقط می خواهیم بگوییم که تضاد طبقاتی از همان قدیم الایام هم وجود داشته و تا امروز نیز وجود دارد. فقط شکل این تضاد تغییر کرده است.

انواع وسایل نقلیه جدیدتر

با ورود ماشین های چهارچرخ و موتوری یا دوچرخه هایی که با نیروی پا حرکت می کردند، در صنعت حمل و نقل تحولی بزرگ ایجاد شد. درست است که اصل و اساس این تحول برای کشورهای پیشرفته و مدرن بود (دقیقا مثل عصر حاضر)، اما به هر حال اندکی از این تحول به طرق مختلف وارد کشور شد و مورد استفاده بزرگ‌زادگان و افراد خاص قرار می گرفت. اگر از این برهه از تاریخ به سرعت عبور کنیم و خیلی به چند و چون آن نپردازیم، می رسیم به عصر حاضر که استفاده از ماشین چهار چرخ و موتور دو چرخ در کشور کاملا متداول شده و انواع وسایل نقلیه عمومی و شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر میخواهید با ماشین های مورد اسفاده در حمل و نقل آشنا شوید به سایت http://truckjob.parsiblog.com مراجعه کنید.

...
نویسنده : ممود بازدید : 45 تاريخ : 14 آذر 1399 ساعت: 4:2
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : روش های محبوب لیپوساکشن بخوانید :

 

روش های محبوب لیپوساکشن را نام ببرید ؟

دو روش لیپوماتیک و لیپوست، از جمله روش های محبوب و پرطرفدار برای لیپوساکشن قسمت های مختلفی از بدن به حساب می آید. این روش ها نسبت به تمام روش هایی که تا کنون برای لیپوساکشن بدن در رویان سلامت معرفی شده اند، مزایای ویژه ای دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

  • در دستگاه مربوط به هر دو روش، ابزاری به نام کانول وجود دارد که وظیفه تخریب و استخراج چربی را بر عهده دارد. در روش لیپوماتیک، کانول یک حرکت ترکیبی از سه حالت لرزشی، چرخشی و نوسانی دارد که با سرعت 600 دور بر دقیقه می چرخد. در واقع حرکت سه بعدی این کانول، باعث خروج همگن چربی ها از زیر پوست شده و بنابراین، هیچ گونه توده چربی نقطه ای به جای نخواهد گذاشت، افتادگی پوست اتفاق نمی افتد و سطح ناحیه تحت درمان، صاف و یک دست خواهد بود. در مورد دستگاه لیپوست نیز تکنیک TLA به کار می رود و برداشت چربی به طور یکنواخت انجام می گیرد. همین موضوع باعث ایجاد کانتور مناسب بدن در نواحی تحت عمل لیپوساکشن، خواهد شد.
  • در هر دو روش، برای ورود کانول به توده چربی مورد نظر، برش و یا برش های کوچکی با ابعاد 2 تا 5 میلی متر، در ناحیه تحت درمان ایجاد می گردد.
  • این دو روش با توجه به تخلیه ملایم چربی ها، کمترین عوارض جانبی نظیر خونریزی، درد، کبودی، تورم و التهاب را خواهند داشت. در روش لیپوماتیک به دلیل وجود سیستم ایمنی متصل به کانول، امکان آسیب به بافت های غیرچربی تقریبا صفر است.
  • جای زخم، عفونت، آمبولی و بی حسی در ناحیه تحت درمان به مدت طولانی از جمله عوارض حاصل از عمل لیپوساکشن هستند که در مورد این دو روش احتمال وقوع آن ها بسیار ناچیز خواهد بود.
  • مدت زمان عمل لیپوساکشن کوتاه است؛ زیرا حجم بالایی از چربی می تواند در مدت زمان کوتاهی استخراج گردد.
  • در بعضی از روش های جراحی لیپوساکشن، امکان برداشتن چربی های موضعی در بعضی قسمت های بدن، بخصوص نواحی ظریف امکان پذیر نیست؛ اما این مشکل در این دو روش برطرف شده است.
  • دوران نقاهت پس از عمل لیپوساکشن برای هر دو روش کوتاه بوده و بیمار پس از حدود دو روز می تواند به فعالیت های عادی خود برگردد. تنها برای انجام فعالیت های سنگین بازه زمانی بیشتری باید صبر کرد که البته پس از چند هفته می توان برنامه ورزشی خود را در پیش گرفت.
  • در هر دو روش امکان زنده نگه داشتن سلول چربی و در نهایت تزریق آن به نقاط دیگری از بدن وجود دارد. بنابراین برای انجام همزمان عمل زیبایی تزریق چربی مناسب هستند.

دقت کنید که پیش از هر گونه جراحی لیپوساکشنی، برای اطمینان از نظر سلامت جسمی، لازم است که آزمایش های لازم انجام گیرد. همچنین سوابق دارویی و پزشکی شخص باید بررسی گردد.

...
نویسنده : ممود بازدید : 39 تاريخ : يکشنبه 16 آذر 1399 ساعت: 5:08
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : نماشویی ساختمان چیست؟ بخوانید :

 

نماشویی ساختمان با طناب چگونه است؟
 
 
شما در مواجه با یک ساختمان، اولین چیزی که می بینید نمای ساختمان است و اگر نمای ساختمانی که دارید مشاهده می کنید، تمیز باشد لذت می برید و اگر کثیف باشد، آن چنان که باید به دل نمی نشیند.

به گزارش اخبار ساختمان، نماشویی ساختمان یکی از کار هایی است که باعث تمیزی و درخشندگی نمای ساختمان می شود.

نماشویی ساختمان چیست؟

شما چه بخواهید و چه نخواهید، نمای ساختمان شما کثیف خواهد شد؛ نمای ساختمان ممکن است به دلایل مختلفی مانند مدفوع پرندگان، ریختن مصالح، آب باران و گرد و خاک آلوده شود. به همین خاطر است که امروزه نماشویی ساختمان مورد توجه صاحبان املاک قرار می گیرد و هر چند مدت یک بار این کار انجام می شود. دقت داشته باشید که برای نماشویی ساختمان باید کار خود را به یک نماشوی زبر دست و کار بلد بسپارید.

نماشویی همانطور که از اسمش پیداست به معنای شستن ظاهر و نمای ساختمان است که توسط راپل کار یا افرادی که روی داربست می روند انجام می شود. نماشویی با طناب بسیار به صرفه تر، با کیفیت بالاتر، هزینه کمتر و امنیت بیشتر انجام می شود و از داربست بسیار بهتر و پر طرفدار تر است.

 نماشویی ساختمان چگونه انجام می شود؟

نماشویی ساختمان بستگی به ظاهر آن دارد؛ اگر شیشه ای باشد روش انجام کار متفاوت است، اگر سنگی باشد با دیگر روش ها تفاوت دارد و ... پس نمی توان گفت که از یک روش خاص برای همه نماشویی ها استفاده می شود؛ اما نکته لازم به ذکر این است که شما می توانید از هنر راپل کاری (کار در ارتفاع با طناب ) استفاده کنید و فرقی در شیشه ای، سنگی و ... بودن نمای ساختمان نمی کند.

همانطور که گفته شد امروزه و با توجه به قیمت راپل کاری که بسیار هم ارزان قیمت تر از سایر روش ها مانند داربست یا بالابر است، اکثر کارفرما ها از هنر راپل کاری استفاده می کنند. اکثرا شستشوی نما در کرج ، تهران و دیگر شهر های ایران هم با همین روش راپل کاری انجام می شود و این روز ها خیلی کمتر به سمت نصب داربست و یا استفاده از بالابر می روند.

روش انجام نماشویی یکی از چیز های مهمی است که باید قبل از انجام هر کاری در نظر داشت؛ اگر روش درست را انتخاب نکنید، در آخر نه تنها نمای ساختمان خود را شستشو نکردید، بلکه آسیبی جدی به نمای ساختمان خود وارد کرده اید. برای مثال نمای ساختمان شما آجری است اما روش انجام کار به صورت شستشوی نمای سنگی باشد. طبیعی است که نمای آجری شما بعد از شستشو بسیار ضربه می بیند و با این کار شما ضرر بزرگی به نمای ساختمان خود زدید و در نتیجه از ارزش خواهد افتاد.

 چه چیز هایی را برای شستشوی نما در نظر بگیریم؟

شما قبل از انجام هر کاری، باید به ساختمان خود توجه کنید و عواملی مانند موقعیت مکانی، کارایی ساختمان و شدید بودن کثیفی آن را در نظر بگیرید. برای مثال اگر ساختمان شما در یکی از کلانشهر های ایران (تهران، اصفهان، مشهد و ...) واقع شده است، طبیعتا باید نسبت به ساختمانی که در یکی از شهر های کوچک با هوای تمیز و پاک واقع شده است، بیشتر شستشو شود و نماشویی را در سال بیشتر انجام دهید.

یا اگر ساختمان شما مسکونی و برای زندگی کردن است، به تعداد دفعات کمتری نسبت به ساختمان های تجاری، ورزشی و مراکز خرید، نماشویی را انجام دهید. زیرا ساختمان های تجاری، ورزشی و مراکز خرید، نیاز به بیشتر دیده شدن و تمیزی بسیار بیشتری نسبت به ساختمان های مسکونی دارند و همین امر موجب می شود که بیشتر از ساختمان های مسکونی، نماشویی در آن ها انجام بگیرد.

شما اگر در کلانشهر ها زندگی می کنید، باید از روش های پیشرفته تری برای نماشویی ساختمان خود استفاده کنید؛ زیرا ساختمان هایی که در کلانشهر ها وجود دارند، کثیفی های عمیق تر و شدید تری نسبت به ساختمان هایی واقعا در شهرستان های پاک و تمیز را دارا هستند. به همین دلیل است که باید با روش های بسیار پیشرفته تری نماشویی انجام شود تا دیگر شاهد کثیف شدن زود هنگام نما نباشیم. برای مثال ممکن است نمای یک ساختمان واقع در یک شهر کوچک و تمیز با آب خالی به خوبی تمیز شود، اما ساختمانی که در تهران و بقیه کلانشهر ها واقع شده است، طبیعی است که به مواد شوینده دیگری نیاز داشته باشد و با آب تمیز نشود.

دقت کنید که میزان بارندگی و رطوبت محل زندگی شما نیز در نماشویی تاثیر دارد؛ اگر نمای شما ضد آب نیست، مطمئنا بعد از بارندگی نما خیس شده و بعد از مدتی شاهد ایجاد کپک یا شوره هایی روی نمای ساختمان خود هستید. در این لحظه است که شما باید نماشویی را انجام دهید و اگر برایتان مهم باشد، بعد از ایجاد هر شوره و کپک، نیاز به نماشویی دارید که این در شمال ایران بسیار زیاد و مکرر است.

 آیا لازم است کل نمای ساختمان را بشوییم؟

در برخی از موارد به هیچ عنوان نیاز نیست که هزینه اضافی به راپل کار بپردازید و به او بگویید تمام نمای ساختمان شما را نماشویی کند؛ بلکه شما می توانید فقط قسمتی از نما که کثیف و آلوده شده است را به او بگویید شستشو دهد و از به وجود آمدن هزینه اضافی جلوگیری کنید.

از کدام روش کار در ارتفاع برای نماشویی استفاده کنیم؟

کار در ارتفاع انواع گوناگونی دارد؛ یکی از انواع کار در ارتفاع ایجاد داربست است و دیگری راپل کاری (کار در ارتفاع با طناب ) است. از نظر ما راپل کار با سرعت بسیار بیشتری می تواند نماشویی را انجام دهد و البته قیمت کاردر ارتفاع نیز نسبت به ایجاد داربست و کار های آن بسیار به صرفه تر است. راپل کاری از نظر امنیتی هم در سطح بالاتری نسبت به داربست قرار دارد و همانطور که گفته شد این سه ویژگی باعث شده است که امروزه کار در ارتفاع جای داربست را بین کارفرما ها بگیرد و به اولویت اول آن ها برای کار های ساختمانی و ... تبدیل شود.

امیدواریم شما بتوانید بهترین انتخاب را برای نماشویی ساختمان خود انجام دهید و کار شما با بهترین کیفیت ممکن و در سریع ترین زمان انجام شود.

...
نویسنده : ممود بازدید : 33 تاريخ : جمعه 14 آذر 1399 ساعت: 6:28
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : چگونه داستانی عاشقانه بنویسیم؟ بخوانید :

چگونه داستانی عاشقانه بنویسیم؟

 

 

خیلی وقت ها داستانی که نوشته می شود،تجسمی از دنیای ذهنی نویسنده است.عقیده ای هم وجود دارد که می گوید داستان ها راهی برای رسیدن به آرزوهای ناکام مانده است.داستان های عاشقانه هم از این قضیه جدا نیستند و به تازگی دانلود رمان عاشقانه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

 

شاید زمانی که ما سعی در نوشتن یک داستان عاشقانه می کنیم،درواقع داریم آرمان هاو ایده آل هایمان از یک معشوق یا رابطه عاطفی را به تصویر می کشیم.بعضی وقت ها که ممکن است نویسنده تا به حال با کسی نبوده باشد،یک آشنایی و قرار رویایی و ایده آل را برای خودش تصور می کند.

 

پس برای نوشتن داستان های عاشقانه می توانیم به تصورات و تخیلات شخصی خودمان رجوع کنیم.خجالت نکشید.

 

من بعضی وقت ها با خودم فکر می کنم که این حتی می تواند یک تمرین باشد.به طور کلی داستان نوشتن می تواند راهی باشد تا آدم ها را بهتر بشناسیم.شما تصور کنید که قرار است به صورت جدی به کسی پیشنهاد دهید.زمانی که سعی می کنید واکنش هایش را پیش بینی کنید،شما در حال ساختن یک داستان یا تعریف کردن روایتی هستید.

 

اینکه پسری که شما باشید،با این ویژگی ها سراغ دختری با آن ویژگی ها می رود و درخواستش را اینطور مطرح می کند.درنهایت آن دختر هم این طور و آن طور واکنش نشان می دهد.

 

 

شما یک کتاب علمی نمی نویسید.خیلی وقت ها هم خوانندگان برای یادگرفتن اینکه چگونه یک رابطه شکل می گیرد،رمان نمی خوانند.برای فهمیدن این موضوع شاید بهتر باشد که یک کتاب آموزشی بخوانند.اما آن ها به دنبال روابط عاشقانه دیوانه وار و منحصر به فردی می گردند که در دنیای واقعی پیدا نمی کنند.

 

البته که ایده آل های هر آدمی فرق می کند.اماشما به ایده آل خود بپرازید.شاید یک خواننده هم پیدا شد که ایده آلی مشابه ایده آل شما را داشت.شاید حتی آن خواننده یک جنس مخالف بود.بااین حال خیلی وقت ها ما داستان می خوانیم تا بفهمیم بقیه چطور فکر می کنند و دنیا را چطور می بینند.وگرنه که افکار خودمان در سر خودمان و درست جلوی چشمانمان است.

...
نویسنده : ممود بازدید : 35 تاريخ : جمعه 14 آذر 1399 ساعت: 6:22
چکیده : آهنگ های شاد... با عنوان : منهول فاضلابی چیست؟ بخوانید :

منهول فاضلابی چیست؟

منهول فاضلاب همان منهول هایی است که در خطوط انتقال فاضلاب و پکیج های تصفیه فاضلاب نصب شده و برای دسترسی و زهکشی خطوط فاضلاب استفاده می شود. منهول فاضلاب اکنون از مواد پلی اتیلن ساخته شده می شود اما جنس های مختلف دیگری نیز برای ساخت منهول فاضلاب استفاده می شود که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 در حال حاضر هنوز هم از منهول فاضلاب بتنی و آجری نیز استفاده می شود اما این نوع منهول فاضلاب محبوبیت خود را در دنیای امروز و با رشد فناوری های جدید تولید منهول فاضلاب از دست داده اند و پیمانکاران و مجریان طرح های انتقال فاضلاب به استفاده بیشتر از منهول های پلی اتیلن روی آورده اند.

منهول فاضلابی پلی اتیلن

در شبکه انتقال فاضلاب برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب و برای ایجاد مسیر‌های مختلف در زیرساخت فاضلابی و در سیستم مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل زیرسطحی از منهول پلی اتیلن استفاده می شود. منهول های پلی اتیلن تولید شده در دو نوع سنتی و پیش ساخته، هر کدام مزیت خاص خود را دارند.

برای بکارگیری هر یک از این  منهول ها می توانید از تیم کارشناسی شرکت اوژن مشاوره دریافت کنید. شرکت اوژن طراحی، تولید کننده و تامین کننده انواع منهول، منهول پلی اتیلنی، منهول بتنی پیش ساخته بوده و پیاده سازی و راه اندازی آن را با کیفیت بالا انجام می دهد. تا به امروز پیاده سازی منهول پلی اتیلن در شرکت های گاز و نفتی، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال صورت گرفته است.

 

سایت: http://ozhen.co/

تماس : ۹۱۳۰۰۲۰۴ - ۰۲۱

ایمیل: info@ozhen.co

...
نویسنده : ممود بازدید : 34 تاريخ : 1 آذر 1399 ساعت: 10:36

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :